Automobilový průmysl  ve světě spotřebuje více než 15 milionů tun plastů ročně. To znamená v průměru 167 kg na jednom vozidle, podle poradenské společnosti Ceresana.

Nejčastěji používaným plastem v automobilech je polypropylen (PP), což představuje asi 28% celkové poptávky. V uplynulých osmi letech, poptávka po PP v automobilovém průmyslu každým rokem stoupala o více než 3%. Asi třetina spotřebovaného PP při výrobě vozidel slouží pro výrobu nárazníků a segmentu v osvětlení.

V roce 2015 se pod kapotou a kolem palivového systému zpracovalo kolem 2,6 milionu tun plastů.

“Poptávka po plastovém exteriéru pravděpodobně dále poroste o  4,5% ročně,” hlásí Ceresana.

Dalšími významnými zpracovávanými plasty na vozidle jsou HDPE, LDPE, LLDPE  a jsou používány zejména pod kapotou a palivových systémů. Tento segment představuje zhruba 45% poptávky po HDPE.

Poptávka po polyethylenu činí téměř 3 miliony tun, což je o něco více než objem poptávky polyuretanu (PUR). “Poptávka po PUR se zvýšila o 3,6% ročně od roku 2007 – zejména při výrobě sedadel a čalounění,” píše Ceresana.

Jeho nejnovější studie trhu se zaměřením na automobilový průmysl v oblasti plastů poskytuje prezentaci na světovém trhu s plasty v automobilovém průmyslu, včetně prognózy až do roku 2023.

Autor: Milan Karmazín

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte svůj komentář!
Prosím zde zadejte své jméno