Krajská odpadová koncepce počítá se spalovnou jen kousek od města. Jiné varianty neřeší.

Kraj poslal k připomínkování koncepci s nakládání odpady v letech 2016 – 2025. Koncepce počítá s vybudováním spalovny odpadů v Komořanech, na místě vzdáleném od Chomutova pouhých osm kilometrů. To by městu přineslo zhoršení životního prostředí a zvýšenou zátěž chemickými látkami. V neposlední řadě by Chomutovem projížděla nákladní auta naložená odpadem mířícím do spalovny z dalších měst, což by výrazně zhoršilo životní prostředí.

„Spalovna je naddimenzována a počítá se s dovozem odpadů ze širokého okolí. Nejdříve se musí pořádně třídit, snížit množství odpadu a pak jej řešit. Nechceme tady spalovat odpady, které nejsou naše,“ říká náměstek primátora Marian Bystroň.

Předložený krajský plán nezohledňuje jiné varianty. Navíc je spalovna záměrem soukromé firmy, kraj či obce nemohou její záměr nijak zásadně ovlivnit. Chomutov odeslal na kraj připomínky proti navrhované koncepci.

Zdroj: parlamentnilisty.cz 

Komentáře

1 komentář

  1. Fotografie použitá u článku je velmi zavádějící. ZE spaloven se nevalí černý kouř. Mají velmi kvalitní čištění spalin + kontinuální měření.
    Fotka je manipulativní, navozuje falešnou představu o technologii, což by se u seriozního článku dít nemělo.
    Ale koukám, ono je to z Parlamentní listů. No jooo, tak to jooo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte svůj komentář!
Prosím zde zadejte své jméno